Domov pro osoby se zdravotním postižením
příspěvková organizace

Křeslo pro Hosta

23. 1. 2019 Dalibor Bárta

Do našeho Křesla pro Hosta přijal pozvání pan Dalibor Bárta, který je nejen pedagogem ZUŠ Třemošná a zároveň dirigentem orchestru TREMOLO (Třemošenský Laskavý Orchestr), ale také působí v plzeňském divadle. Nelze v takto krátkém příspěvku popsat jeho další tvůrčí a uměleckou činnost, která se pohybuje napříč všemi uměleckými žánry. Pan Bárta nám přiblížil, jakým způsobem se dostal k hudbě, jak zakládal orchestr TREMOLO (tento orchestr několikrát zvítězil v celostátní soutěži orchestrů v Litvínově, ale také v nedávné době vyhrál soutěž Concerto Bohemia) a během povídání o jeho zajímavém životě nám zahrál a zazpíval několik krásných českých písní na dudy ♫♪, a přečetl několik svých zajímavých básní. Rádi bychom ještě jednou poděkovali panu Bártovi za čas věnovaný našim uživatelům a nezapomenutelný zážitek. Věříme, že nás poctí svou návštěvou znovu a dodá nám opět spoustu pozitivní energie a radosti do života.

DĚKUJEME! ♥

21. 11. 2018 Ing. Jiří Trávníček, ředitel Zoologické a botanické zahrady města Plzně

Do našeho Křesla pro Hosta přijal pozvání Ing. Jiří Trávniček, který je ředitelem plzeňské ZOO.

Pan Trávníček nás seznámil s novinkami týkající se ZOO a o nových přírůstcích. Jeho poutavé vyprávění o expedicích, které rád a často podniká, nadchlo nejen naše uživatele, ale i zaměstnance. V rámci jeho návštěvy nechybělo i živé překvapení v podobě úžasného hada jménem Alenka. Mezi našimi diváky se našli i tací, kteří si Alenku pohladili nebo si ji dokonce nechali dát i za krk.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali panu Trávníčkovi za čas věnovaný našim uživatelům a nezapomenutelný zážitek.

DĚKUJEME! ♥

22. 10. 2018 Historicky první česká sólová violistka Jitka Hosprová

Projekt Křeslo pro Hosta zahájila umělkyně s velkým srdcem paní Jitka Hosprová. Našim uživatelům zahrála několik krásných skladeb a nastínila průběh své kariéry.

Během příjemného povídání jsme se dozvěděli zajímavé věci o jejím hudebním nástroji a o ní samotné.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali paní Hosprové za čas věnovaný našim uživatelům a nezapomenutelný kulturní zážitek.

DĚKUJEME! ♥